Інструктори навчально-тренінгового центру домедичної допомоги «First aid» за півроку свого існування провели десятки тренінгів, майстер-класів та зустрічей в загальноосвітніх школах Миколаєва, вищих навчальних закладах, підприємствах, фірмах регіону та навіть деяких територіальних громадах Очаківського району. У Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова, на базі якого існує центр, підбили підсумки роботи.
Центр «First aid» відкрився навесні 2021 року. Ініціатори його створення — кандидат фізико-математичних наук, викладач НУК імені адмірала Макарова Світлана Ушкац і проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційної діяльності НУК імені адмірала Макарова Інна Іртищева.
Інструктори проводять навчання комплексу заходів, які здійснюються для збереження життя і здоров’я потерпілого в різних ситуаціях до прибуття медичної допомоги.
До завдань «First aid» також входить проведення соціальних і освітніх заходів, участь в науково-практичних конференціях, конкурсах, олімпіадах і семінарах.
«Заснування подібного центру в закладах вищої освіти України (крім установ медичного спрямування) є безпрецедентним проектом і важливим кроком до впровадження європейського освітнього досвіду, зокрема, в рамках сучасного студентоцентрованого підходу до неформальної освіти в придбанні додаткових навичок (soft skills)», — розповіла керівниця «First aid» Світлана Ушкац.
Зазвичай, початковий майстер-клас домедичної допомоги розрахований на 1,5-2 години, але всі, хто бажає, також можуть пройти базовий 6-годинний курс і отримати відповідний сертифікат. У розпорядженні центру є: манекен-тренажер, набір «імітатор ран», автоматичний зовнішній дефібрилятор та інше необхідне для навчання обладнання.