clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Інститут комп’ютерних наук та управління проектами (ІКНУП) Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відзначає своє 15-річчя. До цієї події в Миколаєві вже вдруге пройшов престижний міський конкурс зі спортивного програмування «Кубок К.В. Кошкіна» за підтримки стейкхолдерів освітнього процесу.
Конкурс присвячений засновнику IT-освіти Миколаївщини, заслуженому діячеві науки та техніки України, лауреату Державної премії України в галузі науки та техніки, першому доктору технічних наук з управління проєктами, першому директору ІКНУП Костянтину Вікторовичу Кошкіну.
Цьогоріч в «Кубку К.В. Кошкіна» взяли участь близько 60 осіб із різних регіонів України. Географія конкурсу – це не лише Миколаїв та Миколаївська область, а й Запоріжжя, Бердянськ, Львів та Київська область.
Програмісти змагалися у трьох номінаціях: «Учень», «Студент», «Професіонал».
Переможцями стали:
Номінація «Професіонал»:
1-е місце – Петро Мудрієвський;
2-е місце – Вікторія Демиденко;
3 місце – Олександр Паршин.
Номінація «Студент»:
1-е місце – Олександр Беркунський, НУК;
2-е місце – Кирило Караваєв, ЛНУ;
3 місце – Микола Фаріонов, НУК.
Номінація «Учень»:
1 місце – Кирило Воробйов, Бердянська спеціалізована школа №16 поглибленим вивченням іноземних мов;
2 місце – Євген Лук’яненко, Миколаївський муніципальний колегіум імені В.Д. Чайки;
3 місце – Анастасія Палієнко, Бердянська спеціалізована школа № 16 з поглибленим вивченням іноземних мов.
Усі учасники змагань отримали сертифікати про участь, призерів відзначили грамотами та цінними призами, а переможців нагородили пам’ятними кубками.
День народження ІКНУП відзначається у Міжнародний день студента – 17 листопада.
Цього дня представники бізнесу провели ярмарок вакансій для студентів. Стейкхолдери розповіли присутнім про сучасні напрямки ІТ-галузі.
У межах ювілейних заходів провели урочисте засідання Ради роботодавців інституту, до складу якого входять представники найпотужніших підприємств Миколаївської області: групи компаній Агрофьюжн, групи компаній Арт Софт, групи компаній UKRTECH.INFO, АТ КБ «ПриватБанк», компанії Geeks for Less, компанії DataArt, ТОВ «НВП ЛІК», ТОВ «Технос», ЮАлекс Дизайн лтд.
Особливо наголошували на необхідності синергії ІТ-освіти та ІТ-індустрії для підвищення якості освітнього процесу з урахуванням сучасних тенденцій інформаційно-комунікаційних технологій.
1987 року в НУК імені адмірала Макарова, тоді ще Миколаївський кораблебудівний інститут, створили першу кафедру IT-сфери, кафедру обчислювальної техніки та АСУ.
Її очолив доктор економічних наук, професор Лазар Мойсейович Ходорковський. Його наукові праці з удосконалення управління з використанням ЕОМ відзначені срібною та бронзовою медалями ВДНГ. Під керівництвом Ходорковського розробили програми навчання за новими для МКІ спеціальностями, пов’язаними з використанням обчислювальної техніки та новітніми інформаційними технологіями у суднобудуванні.
Другим завідувачем кафедри у 1990 році став Костянтин Вікторович Кошкін. А 1991 р. кафедра змінила свою назву на кафедру інформаційних технологій (ІТ). Під керівництвом Кошкіна К. В. значно посилилася матеріально-технічна база та якість методичної роботи. Вперше на Миколаївщині відкрили дві IT-спеціальності: «Програмне забезпечення автоматизованих систем» (перший випуск – 1992 рік) та «Інформаційні керуючі системи та технології» (перший випуск – 2002 рік).
Наразі ІКНУП – це потужний структурний підрозділ НУК в складі якого 6 кафедр, 3 загальноосвітні і 3 випускні, навчається понад 600 студентів на 11 освітніх програмах.
Святкування 15-річчя продовжується. До кінця семестру щочетверга стейкхолдери проводитимуть відкриті лекції проєкту «ІТ у житті: професії», де розкажуть майбутнім колегам про різноманітність індустрії інформаційних технологій. Усі бажаючі можуть взяти участь у проєкті, попередньо зареєструвавшись за посиланням