У День Незалежності, 24 серпня, інструктори навчально-тренінгового центру «First aid», існуючого на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, вперше провели навчальні уроки основам першої домедичної допомоги всім охочим на центральній міській вулиці Соборній. Центр відкрився навесні 2021 року. Ініціатори його створення — кандидат фізико-математичних наук, викладач НУК імені адмірала Макарова Світлана Ушкац і проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності НУК імені адмірала Макарова Інна Іртищева.

Інструктори «First aid» — це викладачі та студенти третього курсу кораблебудівного і екологічного факультетів НУК імені адмірала Макарова. Подібні центри існують в Україні тільки у вузах медичного напряму. Для кораблебудівного університету це нетипово. Однак інструктори: студенти і викладачі НУК імені адмірала Макарова,професійно-підготовлені. У них є необхідні свідчення, які підтверджують кваліфікацію. Вони проходили спеціальне навчання і тренінги на базі Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Також «First aid» на постійних умовах співпрацює з обласним та міським управліннями охорони здоров’я.

Інструктори демонстрували миколаївцям комплекс заходів, які необхідно здійснювати для збереження життя і здоров’я потерпілого в різних ситуаціях до прибуття медичної допомоги. Як зазначає керівниця центру Світлана Ушкац, такого ажіотажу серед городян інструктори не очікували. Було дуже багато охочих навчитися першої домедичної допомоги.

«Людей дуже цікавлять основи надання першої домедичної допомоги. Безліч підходило, цікавилося. Ми зіткнулися з тим, що багато людей у нашій країні не знають, як себе вести в тій чи іншій ситуації. За статистикою, лише 2% українців знають, як надавати першу допомогу. Це дуже низький показник. А між іншим, якщо домедична допомога надана правильно і вчасно, це зменшує смертність, травматизм і інвалідність потерпілого », — розповідає Світлана Ушкац

Навчати населення першої домедичної допомоги до прибуття фахівців — основне завдання центру. У першу чергу, це школярі, студенти, колективи підприємств, жителі Миколаєва і Миколаївської області.  Навчання основам першої допомоги також дуже важливо і для самих студентів. Це не тільки підвищує їх професійні навички, допомагає розкривати їх потенціал, можливості, а й формує в них майбутніх відповідальних городян.