У суботу, 4 вересня, студент Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, миколаївський паралімпієць Ігор Цвєтов буде боротися за перемогу в забігу на 200 метрів. Нагадаємо, що раніше спортсмен здобув срібну медаль у дистанції на 100 метрів з результатом 11, 47 секунди.

У 2016 році на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро він вже перемагав на цій дистанції. Тренер Ігоря, заслужений тренер України, викладач кафедри фізичного виховання і спорту НУК імені адмірала Макарова Віктор Деркач сподівається на успішний виступ свого вихованця.

«200 метрів будуть бігти в суботу, 4 вересня, в 10-30 за токійським часом. В Україні це вже буде ранній ранок (Прим. Авт .: 4-30. Різниця між тимчасовими поясами становить 6 годин). Ми сподіваємося на перемогу », — розповів Віктор Деркач.

Віктор Деркач — досвідчений тренер. Він уже готував успішних спортсменів. Багато з них — вихованці НУК імені адмірала Макарова.

«Я давно в цьому спорті. З 1997 року у мене спортсмени-паралімпійці, наші студенти, які у нас вчилися — 4 людини. Це все майстри спорту міжнародного класу, чемпіони світу, Європи, заслужені майстри спорту ».

Також Віктор розповів про «срібний» забіг Ігоря Цвєтова на 100 метрів.

«Була готовність побити рекорд світу за всіма тестами, але суперник виявився швидшим. Всього 0,08 секунди, це близько 70-80 сантиметрів у Ігоря виграв. Але що поробиш, всі готуються, не тільки Ігор », — зазначив тренер спортсмена.

Підготовка Ігоря Цветова до змагань проходила насичено. Все літо були збори в Туреччині, Ужгороді, Києві, — зауважив Віктор Деркач. Також він розповів про умови перебування на токійській паралімпіаді.

«Умови перебування обмежені антивірусними моментами, нас нікуди не випускають, ми знаходимося на території олімпійського селища в Токіо. Харчування різноманітне, тут представлені всі кухні світу, проживання по дві особи. Загалом ми задоволені ».

Дав коментар Віктор Деркач і щодо ситуації, коли Ігор Цвєтов відмовився фотографуватися зі спортсменами з ПКР.

«Чому Ігор не фотографувався з російськими спортсменами, є дві причини: 1 фактор — антіковідние обмеження, півтора метра дистанція один від одного прописана в регламенті. Це були люди з іншої команди. Ми намагаємося максимально не контактувати з іншими спортсменами. Ігор не щеплений. Для того, щоб не зірвати підготовку, ми не прищеплювалися, так як після щеплення можливі підвищення температури і інші ускладнення.  Це могло вплинути на підготовку. Ми не стали ризикувати. З приводу обмежень, ми заздалегідь говорили, щоб він не фотографувався. І ось так співпало просто.

2 фактор — це небажання фотографуватися у зв’язку з річницею трагедії в Іловайську. Ігор дуже вразливий, він дуже важко переживав всі ці моменти свого часу, — пояснив Віктор Деркач.