Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова став лауреатом престижної всеукраїнської премії «Генетичний код України» за значний внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів, впровадження інноваційних методів та технологій навчання і високе позиціонування навчального закладу на міжнародному ринку освітніх послуг.
Таким чином, університет потрапив в ТОП-100 брендів і людей, якими пишається Україна. НУК імені адмірала Макарова-єдиний в країні вищий навчальний заклад, який готує фахівців для суднобудівної та суміжних галузей промисловості, морегосподарського комплексу.Це один з найстаріших вищих навчальних закладів у Миколаєві. Університет, заснований в 1920 році,готує фахівців з широким спектром спеціальностей та спеціалізацій з технічних, економічних та гуманітарних наук. Входить в ряд містоутворюючих установ поряд з великими кораблебудівними заводами, проектними бюро та іншими підприємствами галузі.
Крім цього, НУК імені адмірала Макарова — єдиний в Україні університет, у якого є коледж в Китаї. За кількістю іноземців, які навчаються на дистанційно-заочній формі навчання, університет займає друге місце в Україні. В університеті найчастіше вчаться студенти з Китаю і Туркменістану — перше місце в Україні серед вищих навчальних закладів та студенти з Грузії — третє місце. Також лауреатом премії «Генетичний код України» стала проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційної діяльності НУК імені адмірала Макарова Інна Іртищева. Вона є ініціатором і засновницею наукової школи в Південному регіоні. Науковий напрямок — «Механізми управління соціально-економічним розвитком Причорноморського регіону».