clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Студенти університету та викладачі зможуть допомагати особам, які цього потребують і надавати як юридичну, так і психологічну допомогу.
«Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО» створений в 2018 році. НУК імені адмірала Макарова співпрацює з ним із самого початку.
«В нас є юридична клініка і психологічна служба, які допомагають центру своїм професіоналізмом, своїм досвідом у цих напрямах: юридичному та психологічному. І допомагають людям, які приходять на реабілітацію. І наші студенти будуть приходити сюди. Це практика для них», – розповідає ректор університету Євгеній Трушляков.
Також університет часто влаштовує для представників центру різноманітні концерти, вечори і патріотично-розважальні заходи.
«Ми корисні один одному. У вас дуже гарна база наукова і фахівці. Ми вже співпрацювали з психологами, організовували заходи, які присвячені ветеранам Афганістану. Ми легітимізуємо нашу співпрацю, зараз обговоримо, які у нас плани. З великою ймовірністю студенти зможуть проходити у нас практику. У вас теорія, у нас практика повсякденна з усіма категоріями: це діточки, впо, люди, яким дійсно потрібна допомога», — розповідає Віктор Мойсеєв, директор «Міського центру ВПО та ветеранів АТО»
У самому НУК імені адмірала Макарова теж є пільги для військовослужбовців. У
виші навчаються 140 людей, які повернулись з війни і 32 людини – члени родин воїнів.
Одним з тих, хто приймав активну участь у створенні центру реабілітації є ветеран війни на Сході України, доцент НУК імені адмірала Макарова, головний сержант гаубічної батареї 79 бригади Сергій Копійка.
«Університет наш, всім відомо, з 2014 року допомагає чим може: ветеранам, учасникам війни і тим, хто вже демобілізувався, хто проходить службу. З моїх бійців вже величезна кількість і закінчили наш університет. А те, що сьогодні відбулось, це подія приємна», — каже Сергій Копійка.
У центрі реабілітації існує кімната для групових занять фітнесом, аудиторія для роботи громадських організацій, окрема зона для дітей та молоді, тренажерна зала, де відвідувачі мають змогу займатись спортом за спеціальною реабілітаційною програмою. Також діє відділення соціальної адаптації, психологічної та фізичної реабілітації, а також юридичний сектор.
«Підготовка психологів, які будуть займатися саме цими питаннями дуже важлива. Я радію з того, що наші студенти можуть отримати ці практичні знання і вже працювати саме з такою групою людей», — розповідає Юлія Коренєва, доцент кафедри Соціально-гуманітарних дисциплін
Внутрішньо переміщені особи, ветерани АТО та їхні родини, всі учасники бойових дій, військовослужбовці миколаївського гарнізону – це потенційні клієнти центру реабілітації.
«Якість цього центру зростає, якщо є такі партнери, як наш виш з його спеціалістами. Ми маємо усвідомлювати те, що людина не повинна лишатися на самоті. Особливо після таких стресів, як війна», – говорить перший заступник Миколаївського міського голові Віталій Луков.
Наразі послугами центру користуються 1237 осіб. І в ньому завжди готові безкоштовно прийняти воїнів та членів їхніх родин.