clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Сьогодні, 29 квітня, відбулось чергове засідання Вченої Ради НУК. Перед розглядом основних питань порядку денного виступив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він подякував колектив НУК за зрозуміло патріотичну позицію і висловив ряд пропозицій.

«Як Уповноважений із захисту державної мови закликаю сприяти оволодінню українською мовою громадянами України, як це визначено Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, та створювати та підтримувати діяльність мережі курсів української мови, розмовних клубів тощо», — зазначив Тарас Кремінь. Тарас Кремінь запропонував науковій спільності НУК долучились до обговорення ідей деколонізації географічних назв та об’єктів топоніміки, запропонувати свої ідеї. Виступаючи на засіданні вченої ради Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Тарас Кремінь закликав учасників долучитися до вивчення нових термінів і понять, пов’язаних із судно- і кораблебудуванням. А також виступив з пропозицією запропонувати Національній комісії зі стандартів державної мови розробити сучасну морську термінологію, яка давно потребує пильної уваги з боку провідного органу зі спеціальним статусом.

Актуально прозвучала пропозиція ініціювати присвоєння імен видатних захисників ЗСУ об’єктам топоніміки краю та України. Зі своїми пропозиціями треба звертатися до органів місцевого самоврядування. «Впевнений, що місцева влада неодмінно назве одну з центральних вулиць Миколаєва іменем випускника НУК, капітана ЗСУ, Героя України Валерія Чибінєєва, загиблого в боях за Гостомель 3 березня 2022 року. Ставши на шлях деколонізації, ми повинні рішуче наступати й на гуманітарному фронті. Вшановуючи борців України, утверджуючи державну мову, ми стаємо на шлях справжнього відродження”, — зазначив Тарас Кремінь.
19:38