Професори та викладачі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відвідали університет Миколаса Ромеріса у Вільнюсі (Литва) в рамках реалізації проєкту програми Erasmus +: «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану»

Відзначимо, що НУК імені адмірала Макарова у складі міжнародного консорціуму в 2020 році виграв грант — близько 90 тисяч євро, для створення сучасної економічної лабораторії.

У межах цього гранту, який розрахований на три роки, університет закуповує нове сучасне обладнання та програмне забезпечення. А також виділяються грантові кошти на підвищення кваліфікації викладачів, стажування, вивчення нових курсів, пов’язаних з діджиталізацією економіки.Основною метою грантової програми є розробка та впровадження в навчальний процес НУК нових навчальних курсів з елементами Big Data, блокчейн, і фінтех.

У Вільнюський університет їздили з метою обміну досвідом, підвищення кваліфікації, проходження стажування і вивчення, як на базі вищого закладу можна організувати економічну лабораторію. Бенефіціари гранту допомагають впровадити нові технології учасникам проекту, стежать за всіма етапами виконання проекту протягом усього терміну реалізації.

В Україні всього п’ять університетів, які реалізують цю програму.

Від НУК імені адмірала Макарова поїхала делегація Факультету економіки моря: кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів Олексій Пащенко, доктор економічних наук, професор кафедри економіки та організації виробництва Лілія Філіпішина, завідувач кафедри економічної політики і безпеки Анна Єфімова.

“На даний момент для економічної лабораторії в НУК імені адмірала Макарова сформовано пропозицію для оголошення тендеру на закупівлю обладнання”, — розповів координатор проекту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» в Миколаєві доцент, начальник відділу методичного забезпечення В’ячеслав Івата.

«Ми вже готуємося до того, щоб отримати перше обладнання. Вже здійснені перші поїздки, розроблені навчальні програми, зараз готуються в публікації різні матеріали: конспекти, лекції та методичні посібники », — зазначив В’ячеслав Івата.