clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова став базовим навчальним закладом для проведення другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Управління е-бізнесом та смарттехнологіями». Ініціатором створення цього національного проєкту є проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційної діяльності НУК імені адмірала Макарова, професор Інна Іртищева. У Міністерстві освіти та науки України підтримали цю ініціативу, адже університет – один із передових у сфері інформаційних технологій.
Фундатором спеціальності «Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки у комп’ютерних мережах та системах» є професор Володимир Блінцов. У 1996 році НУК імені адмірала Макарова отримав першу в Україні ліцензію на підготовку таких спеціалістів. Зараз це сучасний популярний напрямок під назвою «Кібербезпека».

Варто зазначити, що другий рік в університеті викладається навчальний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Студенти-менеджери Заріна Назрієва та Микита Коляда під керівництвом доцента Сергія Сергійчука посіли перше місце в Україні серед 120 стартап-проєктів. Запропонований ними мобільний додаток галерея ароматів «Меморія» зацікавив європейський бізнес та студенти у серпні поточного року були запрошені на інноваційну конференцію Startup Day до Естонії. Окрім цього, викладачі університету у складі міжнародного консорціуму в 2020 році виграли грант у розмірі 90 тисяч євро для створення сучасної цифрової економічної лабораторії.  Завдання цьогорічного конкурсу – знайти та об’єднати обдарованих та цілеспрямованих студентів. Адже молодь із сучасним управлінським мисленням, системою спеціальних знань у галузі управління e-business, які мають фундаментальні та практичні навички інформаційних технологій у менеджменті, вмінням їх застосовувати – це базис, що сприятиме економічному зростанню країни.