Історія профспілкової організації

Профспілкова організація викладачів та співробітників

Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

Історія профспілкової організації університету розпочинається з 1920 року коли профспілковий уповноважений індустріального технікуму ( так тоді називався університет ) увійшов від імені колективу у місцевий комітет профспілки 2-го району спілки працівників освіти . А вже у 1925 році в технікумі був створений місцевий комітет профспілки на правах самостійного органу, який став прообразом  нинішнього профспілкового комітету університету.

Сьогодні профспілкова організація викладачів та співробітників нараховує у своїх лавах більше 1,2 тисячі членів профспілки. За всі роки існування університету вона відіграла і відіграє ведучу роль у розвитку університету, захисті прав і інтересів членів профспілки. В останні роки профспілковою роботою у університеті керували голови профкомів         Ю.Д. Кардашов, Г.П. Нерубенко, О.М. Дубовий, І.В.Лобов, Т.А. Попова,   А.Я. Шквар, Е.І. Грохотов. Кожний з них у свій час вніс внесок у удосконалення профспілкової роботи університету, підвищення ролі і авторитету профкому.

Нині профспілковий комітет університету уже багато років очолює Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України, доцент Тубальцев А.М. Як і у минулі роки першочерговими завданнями профспілкової організації є здійснення соціального захисту працівників університету, створення для них разом з адміністрацією відповідних умов для праці і відпочинку.

Сьогодні до послуг працівників університету  солідна навчально — наукова база, 2 столові,  3 буфета, медичний пункт, відділення банку, кімнати відпочинку, водна станція, спортивні зали, дві бази відпочинку в Очакові і Коблево, і багато інших об’єктів направлених на забезпечення нормальної, продуктивної праці і відпочинку викладачів і співробітників університету.

Вже традиційними стали організовані адміністрацією і  профкомом спартакіади професорко-викладацького складу по 6 видам спорту, вітрильні регати, вечори відпочинку як у університеті, так і в кращих театрах міста.

Сотні працівників університету відпочивають по пільговим путівкам на базах відпочинку в Очакові і Коблево, оздоровлюються в санаторіях і профілакторіях України, при необхідності отримують матеріальну допомогу.

Профспілкова організація разом з адміністрацією робить все можливе для того, щоб університет став одним з найкращих в Україні, а викладачі та співробітники мали всі умови для праці та відпочинку.