Всеукраїнська науково-технічна конференція з міжнародною участю «Підводна техніка і технологія»

Дата проведення: 4-6 листопада 2015 р.

Місце проведення: Інститут автоматики і електротехніки (ІАЕ) НУК ім. адмірала Макарова.

Кількість учасників (в т.ч. з інших країн для міжнародних заходів): 80-100

Конференція проводиться з метою обговорення сучасного стану та завдань створення підводно-технічних засобів в інтересах організацій України; теоретичних основ функціонування, методів проектування та дослідження засобів підводної техніки; технологій ефективного застосування засобів підводної техніки.

Коротка інформація про найважливіші наукові результати, отримані протягом 3-5 років у відповідній галузі з зазначенням ВНЗ і наукових організацій, які залучалися до співпраці: На протязі 2013-2014 років підводна техніка  успішно застосовується для виконання низки складних підводних робіт за дорученням Миколаївської обл держадміністрації, міськвиконкому м. Миколаєва, організацій НАН України. До найбільш важливих підводних робіт відносяться підкригові обстеження затонулого суховантажу «Василь Шукшин» та пошук і обстеження вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни на акваторіях Кінбурнської коси (Чорне море). За останні 3 роки науковцями НУК було захищено 5 кандидатських дисертацій, тематика яких відповідає основним питанням конференції. Один професор НУК у складі колективу науковців став лауреатом Державної премії України у галузі науки і техніки 2011 р. за створення засобів підводної техніки.

Основні питання, що пропонуються для обговорення:

• теорія проектування та застосування підводних технічних засобів;
  • електрообладнання та автоматика підводних систем і комплексів;
  • пошук та дослідження об’єктів підводної культурної спадщини;
  • водолазне спорядження і технології;
  • підводна техніка та технологія спеціального призначення (закрита секція).