ОГОЛОШЕНО КОНКУРС СПІЛЬНИХ УКРАЇНСЬКО-БІЛОРУСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЄКТІВ НА 2021-2022 РОКИ

Почався конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки. Його оголосили сьогодні, 1 червня 2020 року, Міністерство освіти і науки України та Державний комітет з науки і технологій Республіки Білорусь.

Прийом заявок триває до 30 червня 2020-го.

Пріоритетні напрями:

1.       цифрові інформаційно-комунікаційні та міждисциплінарні технології;

2.       біотехнології (геномні та постгеномні, клітинні, мікробні, медичні, промислові);

3.       діагностика, медична профілактика та лікування інфекційних хвороб, включаючи вірусні етіології та неінфекційні захворювання;

4.       штучні тканини та органи;

5.       персоніфікована медицина;

6.       фармацевтичні субстанції та лікарські засоби;

7.       проведення досліджень в Антарктиці за пріоритетними напрямами наук про Землю та наук про життя.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти та наукових установ.

Інтелектуальна власність

Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити всіх необхідних заходів для захисту науково-технічних і промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Фінансування

Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо. Рішення щодо продовження фінансування у наступному році приймається після розгляду наукового та фінансового звітів за попередній рік виконання проєкту.

Українська сторона фінансує витрати українських науковців під час візиту до Республіки Білорусь, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, візу за необхідності та медичне страхування (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98).

Фінансова підтримка включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту. Крім того, договором на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та накладні витрати для підтримки організації, де виконується проєкт.

Візити білоруських колег забезпечуються за рахунок білоруської сторони.

З української сторони:

Міністерство освіти і науки України

Відділ міжнародного співробітництва у сфері науки та інновацій головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій

Левицька Ірина Юріївна

Адреса: бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601

Телефон: +38044 287 82 50; +38044 287 82 35

Електронна пошта: i_levytska@mon.gov.ua

З білоруської сторони:

Державний комітет з науки і технологій Республіки Білорусь

Управління міжнародної науково-технічної та інноваційної політики

Відділ науково-технічної та інноваційної політики з країнами далекого зарубіжжя

Лознікова Світлана Жоржівна