Почався конкурс спільних українсько-французьких науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки. Його оголосили сьогодні, 15 травня 2020 року, Міністерство освіти і науки України, Міністерство Європи та закордонних справ Франції, Міністерство вищої освіти, досліджень та інновацій Франції.
Прийом заявок триває до 15 липня 2020-го.
Пріоритетні напрями:
1. дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави;
2. інформаційні та комунікаційні технології;
3. енергетика та енергоефективність;
4. раціональне природокористування;
5. науки про життя, нові технології профілактики та лікування поширених захворювань;
6. нові речовини та матеріали;
7. фізика високих енергій;
8. аграрний сектор;
9. гуманітарні науки.
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти та наукових установ.
Інтелектуальна власність
Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити всіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Фінансування
Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо. Рішення щодо продовження фінансування у наступному році приймається після розгляду звіту за попередній рік виконання проєкту.
Кошти, що виділяються двома країнами, призначаються для надання додаткової допомоги групам дослідників. Ця допомога виражається в забезпеченні мобільності вчених і стосується короткотермінових поїздок (до одного місяця).
Країна, що направляє, сплачує транспортні витрати своїх учених і медичне страхування на період їхнього перебування в країні партнера. Країна, що приймає, здійснює оплату витрат, пов’язаних із перебуванням (проживання та добові), відповідно до програми «Дніпро».
Фінансова підтримка включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту.
З української сторони:
Міністерство освіти і науки України
Відділ міжнародного співробітництва у сфері науки та інновацій головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Савіна Олена Василівна
Адреса: бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601
Телефон: +38044 287 82 35
Електронна пошта: a_savina@mon.gov.ua
З французької сторони:
Посольство Французької Республіки в Україні
Світлана Савищенко
Координатор стипендій
Телефон : + 38 (044) 482 23 71
Електронна пошта: svitlana.savy@ifu.kiev.ua