clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

 Gdansk University of Technology
Гданська політехніка — один з провідних технічних вишів Польщі, у тому числі Поморського воєводства.Розташований в Гданську. Державний, автономний університет, один з найстаріших університетів Європи. Функціонують 9 факультетів, в яких навчаються понад 27 тис. осіб на денному та заочному відділеннях. Кількість працівників 2 500 осіб, з котрих 1 200 — це академічні працівники, викладачі та наукові діячі. Більшість факультетів мають академічні права, за рішенням спеціалізованої вченої ради в університеті мають право присвоювати вчені ступені та наукові звання кандидатів та докторів наук, доцентів та професорів. ГПУ є одним з найбільш відомих університетів в організації міжнародних конференцій, симпозіумів та семінарів.

Рейтинги університету:
• На 2 місці серед популярності у молодих випускників середніх шкіл та ліцеїв, кандидатів на навчання.
• 3-й рік поспіль — найбільш популярний університет за рейтингом Міністерства Науки та Вищої Освіти у Польщі.
• На 3-му місці серед випускників, котрі отримують високі заробітні плати у Польщі.
• На 4-му місці серед вишів, випускники котрого стають керівниками фірм за версією газети «Rzeczpospolita».
• 2-й найкращий показник серед вишів, які здійснюють підготовку аспірантів, переможець конкурсу «PRODOK».
• 2-ге місце за найбільш креативних, винахідливих, інноваційних випускників. Виш отримує сертифікат «Університет Лідерів» від Фонду Наукового Розвитку та Вищої світи.
• Найкращий факультет Хімії у Польщі за оцінкою Державної Акредитованої Комісії та Міністерства Науки і Вищої освіти Польщі.

Традиційно виш підтримує студентське та парламентське життя. В 60-х роках був створений незалежний студентський парламент в післявоєнному періоді усієї вищої освіти у Польщі. В той час розпочав свою діяльність знаменитий театр «Bim-Bom» на чолі зі Збігневим Цибульським та Богумилом Кобелою. Протягом довгих років Гданський політехнічний університет підтримує лозунг «Технічний університет з уявою та майбутнім». В ГПУ прижають студенти з більш ніж 30 країн світу. Найбільші групи іноземних студентів з: Іспанії, Китаю, Ємену, Російської Федерації, України та Республіки Білорусь, також Індії, Непалу, Ірану та В’єтнаму. Понад 420 підписаних умов щодо співпраці по програмам обміну студентів — Erasmus, Erasmus+ i Erasmus Mundus, з допомогю яких студенти мають можливість отримання стипендії на навчання та практику за кордоном. Бюро обслуговування іноземних студентів та гостей (пол. Biuro Obsługi Studentów i Gości Zagranicznych) займається прийомом студентів на навчання, які походять з країн, що не належать до ЄС, а також піклується про тих, що вже навчаються і допомагають у вирішенні різних проблем.