clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Klaipeda University

Університет був сформований в січні 1991 року на основі філій найбільших ВУЗів Литовської РСР, до цього функціонували в місті Клайпеда.

Перший набір склав 1,8 тис. студентів на трьох факультетах: природно-гуманітарний, морський і педагогічний. У 2014 р в університеті числиться 5,3 тис. студентів і 630 співробітників (2013), університет пропонує ступінь бакалавра в 37 дисциплінах, фахівця в 3, магістра в 37 дисциплінах, доктора в 11 дисциплінах. В основному навчання здійснюється на литовській мові.

У 1995 р в університеті був створений союз студентів. C 2010 році відкрито магістерська програма європейських досліджень (European studies), де викладання може проводиться англійською. З 2015 р ведеться прийом за фахом бакалавр державного управління російською та англійською мовами. Університет заохочує мобільність студентів, тому підписані договори про співпрацю за програмою Erasmus + з університетами країн: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Великобританії, Естонії, Іспанії, Ісландії, Італії, Латвії, Польщі, Мальти, Норвегії, Нідерландів, Португалії, Франції, Румунії , Словаччини, Фінляндії, Швеції, Туреччини, Німеччини. Щороку в університеті навчається приблизно 80 іноземних студентів.

Oколо 120 студентів університету на один або два семестри їдуть вчитися або проходити практику за кордоном. Університет у всьому світі прославили і прославляють колектив танців Жуведра (Чайка), який не раз займав перші місця в чемпіонатах світу і Європи з латиноамериканських танців.