clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

«Поки живе мова − житиме й народ»

(А. Огієнко)

Мова – неоціненний скарб народу, вона – не лише засіб спілкування, а основа духовності народу, підмурівок існування нації.

Українська мова попри всілякі обмеження, переслідування, заборони, вистояла і зберегла себе. Нині вона має державний статус, всенародне визнання, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців не припиняються. Кремль століттями гнобив українську мову, щоб русифікувати, асимілювати, а по суті, знищити українську націю. Тому українську мову треба захищати, вчити, розвивати й пропагувати.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови.

Студенти Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова з кожним роком все більше усвідомлюють значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості й залюбки долучаються до участі в конкурсах, тематичних заходах. Цього року свою активність та творчість показали студенти групи 1531, спеціальності «Дизайн середовища», підготувавши низку презентацій. Дякуємо Гавловській Дар’ї, Квіткевич Зінаїді, Мамедовій Айсель, Озеряновій Ксенії, Полещенку Дмитру, Саєнко Анастасії за творчі роботи, якими вони намагалися донести знання про історію виникнення письма, розвитку писемності Київської Русі; демонструють розуміння того, що українська мованаш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава та закликають всіх українців думати і розмовляти українською мовою.

9 листопада 2022                                                                         кафедра сучасних мов

Презентація День української писемності та мови