Покращення побутових умов для студентів НУК

Первинна профспілкова організація студентів Національного університету кораблебудування вважає своїм головним обов’язком та завданням опікуватись побутовими умовами студентів НУК у гуртожитках, на базі спортивно-оздоровчого табору «Корабел» (с. Коблево Миколаївської області) та в стінах Університету.

Студенти НУК, які мають не миколаївську прописку, протягом навчання мешкають у гуртожитках №1 та №2, які відповідно знаходяться за наступними адресами – пр. Героїв Сталінграду,11 та вул. Бузника, 3. Загальна кількість студентів, які перебувають на обліку гуртожитків становить ­­­близько 800 осіб.

Створення належних соціально-побутових умов у студентських гуртожитках– одне з важливих завдань діяльності Профспілки. За 2008-2020 роки ця традиція підтримувалась: облаштовувались та відновлювались спортивні кімнати для студентів, проводились планові перевірки, вносились поправки та доповнення до Положення про гуртожитки НУК та до Правил внутрішнього розпорядку, вівся соціальний діалог із дирекцією гуртожитків з метою покращення побутових умов.

Так у 2011 році за кошти ППОС НУК  були закуплені та встановлені металопластикові вхідні дверні конструкції до гуртожитку №1.

Кожного року Профком студентів приймає рішучі дії для покращення якості  відпочинку студентів НУК на базі спортивно-оздоровчого табору «Корабел» (с. Коблеве).

З метою поліпшення умов проживання та відпочинку для студентів НУК у 2010 році адміністрацією Університету та Профкомом студентів було прийнято рішення щодо передачі корпусу№3 (кімнат блок-веранди) у користування студентів НУК. З того часу студенти Університету отримали можливість відпочивати не у старих дерев’яних будиночках, а у комфортабельних кімнатах блок-веранди, переоблаштуванню яких активно сприяла Профспілка. Першим кроком стала закупівля холодильників  до 11 кімнат.

У 2011 році за сприяння та часткового фінансування Профспілки на території СОТ «Корабел» відновило роботу відремонтоване та оформлене у морській тематиці студентами нашого ВУЗу кафе під назвою «Республіка НУК» з  вільним доступом до мережі Wi-Fi.

У 2012 році спільно із адміністрацією було прийнято рішення про переобладнання чотирьохмісних кімнат у тримісні, п’ятимісних – у чотирьохмісні для покращення комфорту відпочинку студентів.

У 2012 році за кошти ППОС НУК також були закуплені та встановлені металопластикові вікна та двері до всіх кімнат блок-веранди, придбано 60 нових комплектів постільної білизни. А для того, щоб проживання  було не лише комфортним, але й естетичним, Профком студентів прикрасив вікна кімнат новими завісами.

Треба зазначити, що робота по покращенню побутових умов для студентів НУК Профспілковою організацією студентів ведеться не одноосібно, а спільно із адміністрацією університету. Так, саме завдяки спільній та злагодженій роботі отримала друге життя їдальня у гуртожитку №1: Профспілкою закуплено обладнання та встановлені вікна, а за кошти університету був проведений дорогий капітальний ремонт приміщення. Але це не все. Так, завдяки соціальному діалогу Профспілки та адміністрації Університету у студентів НУК, які виявили бажання відпочити влітку 2012 року на базі СОТ «Корабел», була можливість користуватися новими меблями, так як Студентська профспілка перед початком оздоровчого сезону потурбувалася про закупку матеріалу, фурнітури та транспортування готових меблів до СОТ «Корабел» в с. Коблеве, а Університет взяв на себе витрати по збору меблів, зменшивши майже вдвоє витрати Профспілки.

Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником підписано листа від 24.09.2012 № 1/9-663 керівникам вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації стосовно використання бездротових мереж стандарту Wi-Fi для доступу до мережі Інтернет. Профспілкова організація студентів НУК сприяла реалізації цього наказу і з цією метою спільно із Науково-дослідною частиною Університету та за рахунок коштів Профкому були придбані та встановлені Wi-Fi роутери у Новому корпусі та у крилі Студентської республіки Головного корпусу НУК.

У 2010 році в Національному університеті кораблебудування був створений унікальний проект «Студентська республіка НУК», складовими ланками якого є Профспілкова організація студентів, Студентський парламент (з 2018 року – Студентська Рада) та Студентське телебачення НУК-ТВ. Адміністрацією Університету були виділені приміщення для студентських організацій, прибирання яких здійснювалось на суботниках, а ремонтом кабінетів опікувався Університет. Таким чином, з 2010 року площа для реалізації студентських профспілкових проектів значно збільшилась, що сприяє більш активній діяльності Профкому.

У 2018 році Профкомом студентів для покращення роботи «Студентської республіки» були придбані два сучасних ноутбуки. А до Міжнародного дня студента потужні організації «Студреспубліки» отримали подарунки від Профкому: два холодильники та дві СВЧ-пічки.

У 2019 році за перемогу у конкурсі «Кращий студент року» в номінації «Кращий гуртожиток» ППОС подарувало гуртожитку №1 диплом на 8 нових ліжок з ортопедичними матрацами.

Соціально-побутові умови студентів НУК з кожним роком покращуються і значний вклад у цьому належить саме Профспілці НУК.