clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

На кафедрі журналістики, реклами та PR- технологій від початку 2023 року започатковано новий медійний проєкт «Знайомтеся – ЖурналісТка». Він передбачає зустрічі студентів спеціальності Журналістика (Реклама та PR) із досвідченими журналістами і дає можливість майбутнім медійникам робити перші кроки в професію. Керує проєктом викладачка Наталія Клименко.

«Як практикуюча журналістка, дуже добре розумію: аби виростити майбутнього фахівця, насамперед, важливі практика та досвід журналістів, що в журналістиці. Даруйте за тавтологію. Теорія – це добре, але без практики не можна навчитися майстерності професії. Тож цей проєкт – суто практичні поради досвідчених журналістів. Він передбачає виступ спікера, запитання від студентів та викладачів, та поради професіонала».

За цей час уже відбулося зустрічі- з тревел-журналісткою Валерією Мікульською, газетяркою «Голосу України» та «Урядового кур’єру» Оленою Івашко, військовим журналістом В’ячеславом Головченком та кореспондентом ТРК «Март» Олександром Матюшенком.

Кожна зустріч – це неповторна історія шляху журналістів на теренах професії. Це кроки становлення, завоювання іміджу та виборювання свого місця під «сонцем». У кожного свій шлях, але всіх об’єднує тверда і стійка позиція у підході до пошуку фактажу й висвітлення матеріалу, а ще життя за журналістськими правилами. Знайди, перевір, визначся із жанром, зустрінься з інтерв’юєром, побувай на місці події, зафіксуй, опрацюй, узгодь. При цьому дотримуйся законності, балансу думок, об’єктивності, неупередженості, оперативності та людяності.

Та щоб навчитися усім премудростям професії в першу чергу треба мати бажання й наполегливість. Кажуть, дорогу подолає той, хто іде. В журналістській діяльності ця дорога веде до роботи зі словом. Як кажуть журналісти – треба розписатися.

Наш проєкт проходить на платформі ZOOM щопонеділка о 10.30. Кому цікаво, долучайтеся! Будем раді бачити!

 

А тут ви можете почитати про наші зустрічі

Посилання 1

Посилання 2

Посилання 3