clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Confucius Institute
Інститут Конфуція — система науково-навчальних закладів для популяризації китайської мови, культури та мистецтва. В цілому світі на 2019 року працюють 530 відділень Інституту Конфуція.

Заявлена мета ІК полягає в просуванні китайської мови і культури, підтримки місцевого населення на міжнародному рівні та сприяння культурним обмінам. Інститути Конфуція за останні роки наражаються на критику через небезпечно зростаючий комуністичний вплив у тих країнах, де вони працюють .
Програма Інститутів Конфуція почала впроваджуватися в 2004 році. Розробником програм ІК і безпосереднім керівником є Ханьбань (офіційне Міжнародне бюро Ради з китайської мови). Інститути працюють у співпраці з місцевими відділами коледжів і університетів по всьому світу. Фінансування розподіляється між Hanban і установами, що приймають ІК. Додаткова програма від ІК співпрацює також з місцевими загальноосвітніми школами.

Китай порівнює Інститути Конфуція з іншими організаціями з просування мови і культури, такими як Португальський інститут культури, Бразильський культурний центр, Британська рада, Французький альянс, Італійський інститут, Інститут Іспанії Сервантеса і Німецький інститут Гете. Однак, на відміну від цих організацій, численні Інститути Конфуція працюють безпосередньо в університетських містечках, що породжує проблеми, пов’язані з академічною свободою і політичним впливом.

Наразі в Україні діє чотири таких центри:
• у Київському національному лінгвістичному університеті
• у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка
• у Харківскому національному університеті імені В. Н. Каразіна
• у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені Костянтина Ушинського

3 липня 2013 року було повідомлено про підписання угоди, яка передбачає створення Інституту Конфуція у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Про бажання створити відділення Інституту ректор університету вперше повідомив у грудні 2010 року. Завершити технічні процедури, пов’язані зі створенням центру, університет планує до кінця 2013 року.
6 вересня 2013 року відбулося відкриття інституту Конфуція у Київському національному лінгвістичному університеті.