Кафедра морського та господарського права

Кафедра морського та господарського права була створена 1 березня 2017 року на базі кафедри правознавства Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
Кафедру очолює молода та енергійна завідувачка – Ломжець Юлія Вікторівна. На кафедрі викладають юристи – вчені та практики, серед них доктор юридичних наук, п’ять кандидатів юридичних наук, кандидат політичних наук. Середній вік колективу кафедри – 40 років.

Завдяки молодому та небайдужому колективу за останні роки на кафедрі активізувалася наукова, методична та організаційна робота. Викладачі та студенти ведуть активну дослідну роботу в сфері сучасного українського законодавства. Співробітники кафедри активно займаються навчально-методичною діяльністю, є авторами багаточисельних навчальних методичних посібників та підручників.

Щорічно проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Становлення та розвиток правової держави: проблеми теорії та практики».
Співробітники кафедри та студенти займаються активною волонтерською діяльністю, за що мають державні нагороди та інші відзнаки.

На кафедрі морського та господарського права діє навчальна лабораторія «Юридична клініка», які забезпечує практичне навчання майбутніх юристів.

Керівництво роботою юридичної клініки здійснюють канд. юрид. наук, Шкарнега О.С. та канд. юрид. наук Дмитрук І.М. Клініка надає безоплатну правову допомогу працівникам університету, малозабезпеченим верствам населення та іншим пільговим категоріям громадян. Налагоджена співпраця з центрами безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.
2015 році юридична клініка НУК «Ex aequo et bono» посіла 1 місце в обласному конкурсі на кращу організацію роботи юридичної клініки, у 2016 р. за вагомий внесок в реалізацію державної правової політики, високий професіоналізм, внесок в розвиток безоплатної правової допомоги колективу клініки оголошені подяки Регіональним центром з надання БВПД та Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД, а у 2018 році стала переможцем відзнаки Юрист року Миколаївщини в номінації «Правозахисна організація».
Метою діяльності юридичної клініки є надання безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення. Викладачі та кращі студенти надають юридичні консультації з усіх галузей права та реально допомагають мешканцям міста Миколаєва та області. Не менш важливою є правопросвітня діяльність юридичної клініки. Студенти під керівництвом викладачів провадять правороз’яснювальні заходи для різних категорій громадян – школярів, пенсіонерів, військовослужбовців та членів їх сімей.

Колектив клініки приймає активну участь в житті міста Миколаєва. 5-8 липня 2016 р. завідувач Юридичної клініки НУК приймала участь в роботі конкурсної комісії з відбору керівників бюро правової допомоги на Миколаївщині. 20 травня 2016 р. вона увійшла до складу робочої групи Миколаївської міськради щодо створення спеціалізованої установи з надання безплатної первинної допомоги у Миколаєві, яка була створена відповідно до розпорядження Миколаївського міського голови «Про створення робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної допомоги у Миколаєві».

На базі кафедри морського та господарського права проводяться заходи для випускників середніх загальноосвітніх шкіл, зокрема, правові квести та брейн-ринги, семінари, флешмоби тощо. Щорічно проводиться фотоконкурс серед учнів старших класів шкіл Миколаєва і студентів ВНЗ «Права людини через фотооб’єктив».

Викладачі:

Фахівці: