Лабораторія дослідження морехідних якостей суден кафедри теорії та проектування суден

Лабораторія обладнана комплексом комп’ютеризованих установок для дослідження плавучості, остійності, непотоплюваності і качки судна на тихій воді, який призначено для вивчення властивостей плавучості, остійності і непотоплюваності та качки судна в морехідних школах, морських коледжах, морських академіях та університетах. Комплекс складається з трьох малих дослідних басейнів, в котрих розташовані моделі суден з обладнанням, що допомагає моделюванню властивостей плавучості, початкової остійності, остійності при великих кутах нахилу, непотоплюваності і морехідності суден та визначенню їх характеристик.

Комплекс установок дозволяє виконати лабораторні робіти по наступним розділам статики корабля:

ЛР № 1. Визначення параметрів посадки

ЛР № 2. Визначення характеристик зануреного об’єму

ЛР № 3. Дослідження умов рівноваги

ЛР № 4. Зміна осадці і координат центру плавучості при прийомі або знятті малого і великого вантажу

ЛР № 5. Експериментальна перевірка остійності

ЛР № 6. Дослідження впливу підвішеного вантажу

ЛР № 7. Дослідження впливу рідкого вантажу

ЛР № 8. Дослідження впливу перенесення вантажу

ЛР № 9. Визначення сили ваги і координат центра ваги

ЛР № 10. Дослідження впливу прийому вантажу на посадку і остійність

ЛР № 11. Експериментальне визначення діаграми статистичної остійності

ЛР № 12. Визначення плавучості і остійності пошкодженого судна

що сприяє швидкому та стійкому освоєнню знань, які необхідні для ефективної практичної діяльності інженерів-кораблебудівників та командного складу річкових і морських суден.

Комплекс установок також може буті використано магістрантами та аспірантами для виконання самостійних наукових досліджень в області теорії корабля.

Кафедра теорії та проектування суден має патент України № 132596 на комп’ютеризовані установки, а також креслення для їх виготовлення, навчальні посібники для роботі з комп’ютеризованими установками на українській, англійській та російській мовах.

Сім екземплярів малих дослідних басейнів з моделями суден та необхідним обладнанням продано навчальним закладам України, Росії, Ірану та Китаю.