clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Ястреба Олексій Петрович

 

Ястреба Олексій Петрович

Старший викладач кафедри теорії та проектування суден

E-mail: oleksii.yastreba@nuos.edu.ua

ORCID: 0000-0002-5505-1281

Scopus ID: 57191170866

Web of Science ID: V-4148-2017

Scholar Google:  https://scholar.google.com.ua/citations?user=uCTlIroAAAAJ&hl=ru

Основні навчальні дисципліни:
Вступ до фаху, Теорія корабля. Теорія та будова судна.

Сфера наукових інтересів:

експериментальна гідродинаміка, теорія корабля, проектування суден.

Ястреба Олексій Петрович старший викладач кафедри теорії та проектування суден — є одним із авторів модернізації дослідного басейну кафедри теорії та проектування суден, оснащення його високоточною силовою і мікропроцесорною технікою, автоматизованими системами проведення експериментальних досліджень, розробки комп’ютеризованого станка для виготовлення моделей суден, створення оригінального обладнання для буксирувальних досліджень ескортних буксирів та проведення унікальних експериментальних досліджень сил, що діють на корпус такого буксира при виконанні ескортних операцій.

Практично усі ескортні буксири, яки були спроектовані в проектних організаціях міста Миколаєва – конструкторських бюро «Чорноморського суднобудівного заводу», ВАТ «Торола», «Украінської суднобудівної компанії», «Пелла Дизайн», «Киркган Нолдинг Лимитед» і «Трансшип» — пройшли іспити в дослідному басейні кафедри на предмет визначення класу буксиру відносно величини силової дії на судно, що ескортується. Проводилися ці іспити під керівництвом та при активної участі О.П. Ястреби.

Закінчив кораблебудівний факультет Миколаївського кораблебудівного інституту імені адмірала С. Й. Макарова за спеціальністю «Суднобудування та судноремонт», та отримав кваліфікацію інженер — кораблебудівник та почав працювати в галузевій науково-дослідній лабораторії гнучких оболонок. З 1998 року працював завідувачем лабораторій кафедри теорії та проектування суден. Навчався в аспірантурі за спеціальністю 05.08.03 – Конструювання та будування суден, тема дисертаційного дослідження «Визначення оптимальних головних розмірів ескортних буксирів» (захист дисертації планується у 2021р). З 2017 р. працює заступником директора кораблебудівного навчально-наукового інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Автор понад 30 наукових і методичних публікацій у фахових виданнях та міжнародних виданнях що входять до науко метричних баз Scopus оf Web of science.

Нагороджений подякою та грамотою МОН України.