Кафедра інженерної механiки та технологiї машинобудування

Інженерної механiки та технологiї машинобудування

Кафедру інженерної механіки та технології машинобудування створено в 2015 році шляхом об’єднання кафедр теоретичної механіки та технології суднового машинобудування.

Функціонування машинобудівних, суднобудівних та ремонтних підприємств неможливе без спеціалістів з глибокими теоретичними та практичними знаннями з металообробки та виробництва машин і технічних пристроїв. Кафедра проводить підготовку фахівців зі спеціальності «Прикладна механіка»для сучасних підприємств, автоматизованого виробництва, спеціалістів в області комп’ютерної підготовки виробництва, систем автоматизованого проектування технологічних процесів і технологічного оснащення.

Студенти отримують класичну освіту інженерів-технологів, навчаються розробляти технологічні процеси виготовлення машин, обладнання та окремих деталей. Унікальність і універсальність спеціальності дозволяє випускникам успішно працювати практично в усіх галузях науки і техніки, в конструкторських і технологічних службах, службах ремонту і обслуговування обладнання, в підрозділах організації виробництва.

Також поглиблено вивчають верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК), промислові роботи, засоби механізації та автоматизації сучасного виробництва. Випускники вміють створювати програми керування сучасними верстатами та обробними центрами.

На перших двох курсах передбачена учбово-виробнича практика, яка закінчується придбанням студентами робочих професій токаряфрезерувальникасвердлувальникашліфувальника. Перші три курси присвячені поглибленій конструкторській і технологічній підготовці та закінчуються конструкторською практикою на провідних підприємствах. На 4-5 курсах виконання курсових проектів і робіт технологічного профілю здійснюється на підприємствах і в організаціях машинобудівної галузі за реальною тематикою.

На всіх етапах навчання передбачено широке використання обчислювальної техніки. Багато лабораторних та практичних занять проводяться в комп’ютерних класах з використанням спеціального програмного забезпечення, сучасних систем CAD/CAM/CAE.

Студенти отримують поглиблену комп’ютерну підготовку в галузі інформаційних технологій, а також з економіки підприємств та менеджменту. Чимало уваги приділяється математичному моделюванню технологічних процесів і технічних систем, міцності і надійності конструкцій.

Студенти спеціальності «Прикладна механіка» мають можливість на старших курсах паралельно з навчанням за обраною спеціальністю навчатись для отримання другого диплому про вищу освіту за спеціальностями економічного спрямування: «Економіка підприємств», «Менеджмент організацій», а також на військовій кафедрі.

Аспірантура кафедри готує наукових фахівців вищої кваліфікації – кандидатів технічних наук (докторів філософії).

Сайт кафедри ІМТМ

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

ТКАЧ Михайло Романович
Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор