Докторські напрямки досліджень та
створені на їх основі наукові школи кафедри
Науковий напрямок д.т.н., професора В.С. Блінцова, у рамках якого захищено більш 20 кандидатських дисертацій.
На цей час на кафедрі створена наукова школа «Підводна робототехніка» (керівник – д.т.н., професор В.С. Блінцов), де розроблено теоретичні основи проектування й експлуатації підводних апаратів-роботів, створено три учбово-науково-дослідницькі лабораторії, спроектоване, побудоване й уведене в діяльність українських і закордонних організацій більше 25 підводних роботів і систем.
У рамках цієї школи ведуться теоретичні дослідження та інженерні розробки по застосуванню підводних роботів у наступних напрямках:
глибоководна археологія (замовник – НАН України);
пошук і обстеження підводних потенційно небезпечних об’єктів (замовник – ДСНС України);
оборонна тематика (замовник – Міноборони України).
Дослідження виконуються за 5 основними напрямками:
виконання науково-дослідних робіт за держбюджетними замовленнями;
виконання науково-дослідних робіт за госпдоговірними замовленнями;
виконання науково-дослідних робіт за оборонною тематикою;
виконання науково-дослідних робіт за договорами про творчу співпрацю;
проведення морських підводних експедицій.
Сучасні напрямки докторських і
кандидатських досліджень на кафедрі ЕІС та РК
На даний час на кафедрі ведуться кандидатські дослідження на тему: «Автоматизація моніторингу морської обстановки на захищених акваторіях» Трибулькевич Вікторії Вікторівни та «Інтелектуальна система автоматичного керування малорозмірним безекіпажним судном в умовах дії зовнішніх збурень» Сабуцького Ігоря Петровича за спеціальністю 151 – «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології», науковий керівник д.т.н., проф. Блінцов В.С.
Науково-дослідна робота студентів кафедри
Студенти ІАЕ активно залучаються до наукових досліджень кафедри, що є важливою складовою їх професійного зростання, а для кафедри – кадровим резервом для подальшого навчання в аспірантурі та поповнення викладацького складу кафедри ЕІС та РК.
Студенти кафедри беруть активну участь у роботі міжнародних науково-технічних конференцій студентів, аспірантів і молодих наукових робітників «Інформаційно-керуючі системи і комплекси» та «Електротехніка і електромеханіка», які Інститут автоматики і електротехніки щорічно проводить з 2004 року.
Крім того, студенти кафедри беруть участь у роботі конференцій з підводної техніки, які щорічно проводяться на кафедрі, а тексти їх доповідей публікуються у друкованих матеріалах цих конференцій. Це дає змогу готувати бакалаврські та магістерські роботи на сучасному рівні.
Для активізації студентської творчості кафедра залучає найбільш обдарованих студентів до виконання робіт з проектування реальних засобів підводної техніки та до її натурних випробувань у морських умова.
Доцент Д.В. Костенко керує науковою роботою студентів
Викладачі і студенти кафедри у складі морської експедиції
Також студенти нашої кафедри неодноразово займали переможні місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.
Науково-виробнича діяльність кафедри електричної інженерії суднових та роботизованих комплексів
Головна спрямованість науково-виробничої діяльності кафедри полягає у прикладних розробках за результатами наукової діяльності (проектування нових видів підводної техніки, їх будівництво та експлуатація). Зазначена робота проводиться у двох наукових підрозділах кафедри – науково-дослідному інституті підводної техніки НДЧ НУК та у морській лабораторії «Дельта».
Науково-дослідний інститут підводної техніки
Наукову діяльність за напрямком «Підводна робототехніка» колектив кафедри ЕІС та РК проводить у рамках структурного підрозділу науково-дослідної частини НУК – науково-дослідного інституту підводної техніки (НДІ ПТ), який утворений наказом ректора університету на початку 1993 року. Директором НДІ ПТ призначено д.т.н., професора В.С. Блінцова.
Головне завдання інституту – проведення наукових досліджень у напрямках створення та застосування підводних апаратів в інтересах вітчизняних та зарубіжних організацій, а також проектування нових зразків підводної робототехніки та участь у їх побудові, випробуваннях і дослідницькій експлуатації.