Кафедра морського приладобудування «Матеріально-технічна база»

Матеріально-технічна база кафедри

Крім спеціалізованих аудиторій на кафедрі функціонують навчальні лабораторії:

• Метрології та радіотехнічних систем.
  • Морської кібернетики та обчислювальної техніки.
  • Систем орієнтації та навігації, електронних та лазерних приладів.
  • НДЛ поліметричних спеціалізованих комп’ютеризованих систем об’єктів морської інфраструктури (філія кафедри на НВО «АМІСO»).

Лабораторії функціонують разом із сучасними тренінг-центрами Навчально-дослідного Інституту новітньої корабельної інженерії (НКІ НУК). Це тренінг- центри AVEVA-Marine, CADMATIC та Schneider Electric, що були створені у кооперації із світовими лідерами цифрової революції «Індустрія 4.0» (британською AVEVA-Marine™, фінською CADMATIC™ та французької Schneider-Electric™) та за підтримки миколаївських стейкхолдерів та роботодавців частині випускників НУК – групи компаній «AMIКO», СКБ «C-Job Mykolaiv» та «MDEM». Тренінг-центри готують фахівців з розробки, проєктування та експлуатації різноманітного обладнання та спеціалізованих комп’ютерних систем на базі сучасних програмних пакетів. Частина занять/тренінгів НКІ НУК може бути проведена у дистанційному режимі, за допомогою віртуальної лабораторії та засобів моделювання.

За останні роки спеціалізовані курси та тренінги за програмами Інституту новітньої корабельної інженерії пройшли понад 100 студентів та слухачів курсів підвищення кваліфікації НУК. Всі вони отримали роботу за своєю спеціальністю.

• Більшість сертифікованих випускників тренінг центрів НУК продемонстрували швидке кар’єрне зростання, як в Україні так і за кордоном.
  • Переважна більшість випускники курсів з новітньої корабельної та комп’ютерної інженерії працевлаштовані в Україні або за кордоном з гідним рівнем заробітної плати.
  • Розроблені методи та технологій повністю дистанційної безперервної освіти в галузі цифрової трансформації, комп’ютерної та корабельної інженерії, відповідні мультимедійні інструменти вже впроваджені у базові освітні програми кафедри та постійно удосконалюються нами і нашими партнерами за запитами стейкхолдерів.

Понад 25 років ознайомлювальні та виробничі практики/стажування проводяться частково на базі науково-виробничого об’єднання «АМІКО», де де-факто функціонує філіал кафедри морського приладобудування. На цей час студенти, вчені та випускники кафедри спільно із фахівцями підприємств виконали низку науково-дослідних робіт під керівництвом викладачів кафедри. Бажаючі студенти можуть бути залучені у процес виконання науково-дослідних та конструкторських робіт, до участі у відповідних експериментальних та практичних роботах на базі підприємства. За цей час студенти, вчені та випускники кафедри спільно із фахівцями підприємств групи компаній прийняли участь у створенні понад півсотні інформаційно-вимірювальних та керуючих систем різноманітного призначення, що функціонують в Україні, Росії, Китаї, Узбекистані, Катарі, Південної Африки, на Кіпрі, тощо.