clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

СКОРОХОДОВ ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ

СКОРОХОДОВ

ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ

Доцент, кандидат технічних наук

Доцент кафедри суднових електроенергетичних систем.

Дійсний член (академік) 

Української академії наук

Заслужений працівник освіти України

v.a.skorokhodov@gmail.com

vadym.skorokhodov@nuos.edu.ua

 

У 1976 р. з відзнакою закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут за спеціальністю інженер-електрик з електрообладнання суден; У 2010 р. отримав другу вищу освіту у Південній академії  Мінпромполітики України за спеціальністю спеціаліст з економіки підприємств.

 

Працював у Миколаївському кораблебудівному інституті —  інженер науково-дослідного сектору, аспірант, молодший науковий співробітник,старший викладач; в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників Міністерства суднобудування СРСР — завідувач кафедри промислової енергетики , заступник директора з навчальної та наукової роботи; у  Південній академії Мінпромполітики України — перший проректор; у Південнослов’янському інституті Київського славістичного університету – ректор; у Миколаївському національному університету імені В.А. Сухомлинського – керівник (директор) навчально-наукового інституту; у Морському інституті імені контр-адмірала Ф.Ф. Ушакова – проректор з науково роботи та міжнародної діяльності; у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова – заступник директора, в.о. директора.

 

Скороходов В.А. –.керівник розробки та впровадження галузевих стандартів та методичних рекомендацій щодо підвищення якості електроенергії, зменшення негативного впливу суднобудівного виробництва на навколишнє середовище. Ініціатор створення та керівник (ректор) першого на Миколаївщині закладу вищої освіти небюджетного фінансування — Південнослов’янського інституту. Обґрунтував, розробив та впровадив сучасну інноваційну модель управління закладом вищої освіти. Міністерство освіти і науки України визнало Південнослов’янський інститут лідером освіти України. За роки роботи Скороходов В.А. організував підготовку та підвищення кваліфікації декілька тисяч бакалаврів і спеціалістів для гуманітарної сфери та фахівців суднобудівного і морегосподарського комплексів

 

Автор 177 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі  19 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 7 винаходів та 5 монографії.

 

Нагороди Скороходова В.А.: Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» ; Знак «Відмінник освіти України»; Знак Національної академії педагогічних наук України «Ушинский  К. Д.»; Знак «Лідер освіти»; Почесна відзнака «За заслуги перед містом Миколаєвом»; Срібна медаль лауреата конкурсу МОН України «Інноватика в освіті»; «Золотий Знак УСПП»; Лауреат премії Державного комітету СРСР з науки та техніки; Лауреат премії Української академії наук «За значні досягнення в науково-просвітницькій діяльності»; Лауреат обласної культурологічної премії імені Миколи Аркаса; переможець у номінації «Наука і вища школа» Миколаївської програми «Людина року. Громадянин року» нагороджений почесними грамотами МОН України, Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївського Міського голови.

 

Основні навчальні дисципліни:

Автоматизовані електроенергетичні системи та електричні мережі.

 Суднові автоматизовані електроенергетичні системи

 

Сфера наукових інтересів:

Комплексна автоматизація електричних систем на судні. Забезпечення якості електроенергії в автономних та промислових мережах. Енергоефективність електроенергетичних систем та мереж.