clear_all

Національний Університет Кораблебудування ім. адмірала Макарова

Драган Станіслав Володимирович

 

Драган Станіслав Влодимирович

Професор кафедри зварювального виробництва

Кандидат технічних наук, професор НУК

E-mail: dragan.welding@gmail.com

ORCID:

Scopus ID: 57192107680

Web of Science ID: U-2518-2017

Scholar Google:scholar.google.com.ua/citations?user=jih1GC8AAAAJ&hl=uk

Основні навчальні дисципліни:

Зварювальні джерела живлення, Механіка зварних з’єднань,  Проєктування зварних конструкцій, Проєктування і організація технологічних процесів зварювального виробництва,  Складально-зварювальне оснащення

Сфера наукових інтересів:

Інноваційні технології зварювання в суднобудуванні, автоматизація та механізація технологічних процесів зварювального виробництва.

Драган Станіслав Влодимирович народився в 1948 р. у Рязанській області. У 1972 році закінчив з відзнакою кораблебудівний факультет Миколаївського кораблебудівного інституту імені адм. С.Й. Макарова за спеціальністю «Устаткування та технологія зварювального виробництва». У цьому ж році почав працювати на кафедрі зварювального виробництва, пройшовши шлях від асистента до професора.

У 1981 р. захистив в МВТУ імені М.Е. Баумана кандидатську дисертацію, зв’язану з проблемою підвищення точності виготовлення зварних суднових конструкцій із алюмінієвих сплавів. У 1984-1985 роках пройшов наукове стажування у Технічному університеті м. Дрезден з питань автоматизації та роботизації зварювального виробництва. Вчене звання доцента присвоєно у 1986 році, професора НУК — у 2001 році. У 1997-2012 рр. працював за сумісництвом на посаді начальника навчального відділу УДМТУ- НУК.

Наукові та педагогічні здобутки відображені у більш ніж 260 наукових та методичних працях, що опубліковані в Україні та за кордоном, у тому числі у 7 монографіях і навчальних посібниках з грифом Міністерства освіти і науки України, понад 30 авторських свідоцтвах та патентах, відмічені у 1983 р. бронзовою медаллю ВДНГ СРСР та Дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «Винахід -2008». Під його науковим керівництвом підготовлені 3 кандидати технічних наук.

За плідну наукову працю та особистий внесок у підготовку фахівців у 1995 р. нагороджений знаком «Відмінник освіти України», у 2020 р. нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення».